Harrachov v létě

Město Harrachov je jako stvořené pro aktivní dovolenou. Výhodou je skvělá dostupnost (50 minut z Liberce, 1h 40 minut z Prahy, 2 h z Pardubic) a zároveň je Harrachov výhodným výchozím bodem pro výlety, procházky, cykloturistiku, houbaření nebo adrenalinové vyžití. Díky množství aktivit v okolí si na své příjdou také rodiny s dětmi.

 

Harrachov pěší

Přinášíme vám tipy na několik výletů v blízkém okolí

7,6 km : pohodový výlet na rozhraní Krkonoš a Jizerských hor

Apartmán Danuška Harrachov- lanovka (1km) - Lanovkou na Čertovu Horu a dále po zelené k výhledu na Janově skále (2,3 km)- po zelené dále na Studenov (3,2 km)- a dále už jen skopce dolů lesy a loukami po zpevněné cestě na Rýžoviště (5 km)- podél Ryzího potoka zpět do Harrachova (6 km) a procházkou městem se zastávkou na něco dobrého zpět do apartmánu (7,6 km)

Výhodou trasy je, že lanovka vám pomůže zdolat převýšení a celá vaše cesta jde vlastně dolů. Možno prodloužit o Mumlavský vodopád ( + 2,3 km; nebudete muset procházet městem, ale můžete se dostat rovnou z lesa k apartmánu). Nadšencům doporučujeme lanovku nevyužít a vychutnat si výšlap na Čertovu Horu (+ 2,5 km). Klikněte zde pro podrobný popis trasy na rozmezí Krkonoš a JIzerských hor.

 

Harrachov adrenalinový

  • Pro vás, kdo si raději užíváte rychlou ale bezpečnou jízdu v bobech, je jen pár minut od apartmánu bobová dráha.
  • A pro cyklisty, kteří si neumí představit cyklistiku bez adrenalinu, kořenů, houpaček a spousty srandy je v dojezdové vzdálenosti unikátní Single trek Pod Smrkem.

 

Harrachov relaxační a kulturní

Po jakékoli aktivitě příjde více než vhod sauna nebo výřivka. Využijte čistého prostředí a skvělých cen sauny a vířivky v hotelu Karolína

Netradiční pivní lázně v bývalé sklárně jsou od apartmánu co by kamenem dohodil. Rezervujte si tam svou proceduru a nechte se hýčkat. 

Ve stejném komplexu můžete jít i do muzea skla. Objevíte zde, jak výroba skla v těchto místech probíhala před 300 lety a můžete se kochat skvostnými sklářskými výrobky

Harrachov pro rodinu s dětmi

Vyražte s dětmi na bobovou dráhu v Harrachově. Zajímavostí je, že je to jediná vyhřívaná bobová dráha v ČR. Bezpečnost dětí zaručuje snadná ovladatelnost rychlosti vozíku, kde s dítětem sedíte.

Při každé naší návštěvě vidíme spousty dětí hrající si na hřišti u dolní lanovky. Děti se tak zabaví a rodiče je mohou pozorovat z přilehlých laviček a k tomu si dát koláček a kafe z výborné pekárny u hřiště.

S dětmi staršími 3 let vyražte i do podzemí do originálního Harrachovského hornického muzea. Nezapomeňte si svetry a čepici. Nebývá tam víc než 12 stupňů